Єпископ Антоній звершив Літургію Передосвячених Дарів в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси

3 березня 2023 р., у п’ятницю першої седмиці Великого посту, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію Передосвячених Дарів в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Преосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було піднесено молитву за мир в Україні.

Після заамвонної молитви, згідно з церковним уставом, архієреєм у співслужінні духовенства було звершено молебень із читанням канону вмч. Феодору Тирону, наприкінці якого було освячено коливо.

На завершення Літургії, єпископ Антоній звернувся до парафіян собору зі словом проповіді.

***

В кінці першого тижня Великого посту Церква звершує пам’ять великомученика Феодора Тирона. За сповідання християнської віри святий був заточений у темницю. Там йому з’явився Сам Господь, благословивши мученика з мужністю перетерпіти подальші страждання. Він був спалений на багатті і з гарячою молитвою на устах віддав свою душу Богу.

Феодору Тирону ми зобов’язані появою такої страви як коливо, більш відомого під назвою кутя. Через 50 років після смерті великомученика, імператор Юліан Відступник вирішив поглумитися над вірою християн. На початку Великого посту він наказав окропити всю їжу на ринках Константинополя ідоложертовною кров’ю. Віруючі в Христа опинилися під загрозою смерті від голоду.

Але одного разу вночі архієпископу Євдоксію явився уві сні святий Феодор. Він закликав боголюбиву паству їсти варену пшеницю з медом. Так і з’явився рецепт колива. Згідно з церковним уставом, у суботу першої седмиці Великого посту, в пам’ять про великомученика Феодора Тирона відбувається чин благословення в їжу освяченого колива.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Мар