У Черкаському монастирі Різдва Пресвятої Богородиці чернецтво і парафіяни одноголосно підтвердили свою вірність УПЦ (+ВІДЕО)

18 листопада 2023 року в чоловічому монастирі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в м. Черкаси, під головуванням намісника обителі, вікарія Черкаської єпархії архієпископа Золотоніського Іоанна відбулися збори членів релігійної громади: духовенства, ченців і парафіян монастиря.

На порядку денному стояло питання про канонічний та адміністративний статус обителі. Одноголосним рішенням громади стало підтвердження її підпорядкованості Українській Православній Церкві, на чолі з її Предстоятелем – Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і Священним Синодом УПЦ.

Під прототоколом загальних зборів релігійної громади поставили підписи понад 300 осіб – вірних чад Української Православної Церкви, постійних парафіян обителі.

Завтра, 19 листопада, згідно зі Статутом релігійної громади, Протокол загальних зборів буде подано на затвердження Керуючому Черкаською і Канівською єпархією митрополиту Феодосію.

Нагадаємо, що ввечері 16 листопада 2023 року відбулася спроба силового захоплення монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці м.Черкаси. За свідченнями очевидців, озброєні спецпризначенці, співробітники СБУ та представники Нацкорпусу оточили територію обителі, на яку проникли прихильники ПЦУ. У натовпі загарбників були присутні також п’ятеро капеланів ПЦУ. Рейдери поставили на дверях від храму нові замки, після чого оточили його в очікуванні вірян і духовенства УПЦ, які здійснювали в храмі вечірнє богослужіння.

Загарбники принесли із собою документи про перереєстрацію громади, де йдеться про те, що віряни нібито “проголосували за перехід до ПЦУ” ще 10 серпня 2023 року, а саме голосування нібито відбувалося на території обителі. Водночас, за свідченням духовенства і парафіян, на території монастиря 10 серпня не відбувалося жодних зборів і тим більше не ухвалювалося жодних рішень про “перехід громади до ПЦУ”.

Наразі на території монастиря постійно перебувають віряни УПЦ, ченці та парафіяни, готові захищати обитель від рейдерського захоплення.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Травень 2024