Архієпископ Феодосій ознайомився з ходом виготовлення пам’ятника свт.Луці Кримському для м.Черкаси

В ювілейний рік святителя Луки (Войно-Ясенецького), сповідника, архієпископа Сімферопольського і Кримського (100 років прийняття священного сану, 95 років першого відвідування Черкас в сані єпископа, 60 років кончини і 25 років обрітення мощей святителя), Черкаська єпархія УПЦ планує встановити в м.Черкаси ще один пам’ятник святому, додатково до монументу святителю, який розташовується поруч з кафедральним собором Черкас.

Новий пам’ятник виготовляється з благословення архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія. Автор – скульптор Толстопятов Володимир Юрійович, член спілки народних майстрів України, автор пам’ятників св. преподобномученику Макарію Канівському в Каневі і св.мученику Даниілу Мліївському (м.Городище і с.Мліїв).

Черкаси є одним з ключових міст, де зберігається вдячна пам’ять про святителя Луку Кримського і особливо шанується цей святий. Батьки святителя і його сестра останні роки життя провели в Черкасах, де їх відвідував святитель Лука, і над місцем їх поховання сьогодні височить Архангело-Михайлівський кафедральний собор Черкас – головний православний храм Черкаської єпархії. Також майбутній святитель Лука, будучи ще земським лікарем, проходив практику в с.Деньги Золотоніського району недалеко від Черкас.

Новий пам’ятник святителю Луці (Войно-Ясенецькому) планується встановити біля одного з православних храмів в обласному місті.