Архієпископ Феодосій звершив Велике освячення історичного Успенського храму (+ВІДЕО)

5 вересня на запрошення митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув з архіпастирським візитом до села Вільховець, що на Богуславщині, де звершив освячення місцевого Свято-Успенського храму.

Цей храм є пам’яткою архітектури національного значення. З його будівництва фактично розпочалася історія села Вільховець. У нинішньому вигляді він зведенний 1867 року, хоча це вже третя збудована церква на цьому місці. Про початок будівництва першої церкви і заснування села згадується в документах 1700 року. Згодом, у 1743 році, замість старого храму звели нову дерев’яну Свято-Михайлівську церкву. За час свого існування вона двічі ставала уніатською. Теперішній дерев’яний Свято-Успенський храм побудований на кам’яному фундаменті старої Свято-Михайлівської церкви. Це унікальна для України архітектура, вона має 40 вікон.

За радянських часи святий храм був закритим і використовувався місцевим колгоспом як складське приміщення. Церковні богослужіння тут почали звершувати лише наприкінці 80-их років, а за останні сім років, коли його настоятелем став протоієрей Миколай Шеленьо, у ньому були проведені реставраційні роботи, а також вжиті міри задля того, щоби дерев’яні стіни вціліли й не розвалилися.

Відтак цей історичний храм підлягав повторному освяченню повним уставним чином, і це сьогодні звершив владика Феодосій у співслужінні священиків Богуславського округу.

Перед початком владика закликав усіх присутніх до щирої та уважної молитви, розповівши про велике значення священнодійств, які відбуваються під час освячення престолу і всього храму.

Після цього в новоосвяченому храмі владика Феодосій очолив Божественну літургію, а по завершенні нагородив благословенними грамотами митрополита Августина парафіян, які внесли найбільший особистий внесок для необхідних реставраційно-ремонтних робіт.

Владика висловив сподівання, що лампада, яка сьогодні засяяла на освяченому престолі, запалить світло віри в серцях і душах місцевих жителів, котрі ще на знайшли своєї дороги до храму Божого.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар