Голова Черкаського єпархіального відділу у справах сім‘ї відмітив 20-річчя своєї багатодітної родини

18 вересня, в день пам’яті пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків Іоанна Предтечі, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в Петропавлівському храмі с.Жовнино Чорнобаївського благочиння. Настоятель цього храму, голова єпархіального відділу Черкаської єпархії у справах сім’ї протоієрей Іоанн Чічіна, відзначав в цей день 20-річчя своєї багатодітної сім’ї. Також саме село Жовнине сьогодні відзначило своє 905-річчя і 5-річчя освячення храму.

Перша згадка про село в Іпатіївському літописі (1116 р.), село мало іншу назву, але вже в 1239 році татари повністю винищили поселення. Далі поселення було одним із сіл, що належало Київському Пустинно-Миколаївському монастирю. У 1624 році воно отримує свою нинішню назву.
До революції 1917 р. в селі було два храми: Різдва Богородиці (1795 р.), і Георгіївський (1892 р.). Обидва дерев’яні і обидва не збереглися. Були в селі дві парафіяльні школи і навіть одне училище, так як село було волосним центром.
У 1959 році поселення переселено на 6 км. на схід від свого розташування в зв’язку з затопленням і утворенням водосховища.

На сьогоднішньому святковому богослужінні в Жовнине Високопреосвященнішому владиці Феодосію співслужило духовенство Черкаської єпархії.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

На завершення богослужіння митрополит Феодосій виголосив проповідь, привітав настоятеля храму з ювілеєм, а також вручив церковні ордени і Благословенні грамоти трудівникам і благодійникам приходу.

« Мар