Відбувся Перший з’їзд регентів і хористів Черкаської єпархії

22 лютого з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, в Черкасах відбувся Перший з’їзд регентів і хористів Черкаської єпархії. На цей форум з’їхалися як досвідчені майстри церковного співу, так і люди, котрі за покликом віри в Бога прийняли послух півчих у церковних хорах. Були присутні й учасниці монастирських хорів.

Вітаючи учасників з’їзду, владика Феодосій зауважив на великому значенні культури та багатовікових традицій православного церковного співу, які супроводжують богослужіння, наповнюють їх високою естетикою молитовного звучання.

Перед учасниками виступили: регент малого архієрейського хору Архангело-Михайлівського кафедрального собору матушка Марія Демченко, керівник Регентсько-співацького відділення Харківської духовної семінарії протоієрей Феодор Воскобойніков та його дружина – матушка Юлія Воскобойнікова – регент Митрополичого хору Благовіщенського кафедрального собору, доцент кафедри хорового диригування та академічного співу Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознавства.

Насиченим і надзвичайно пізнавальним став виступ регента церковного хору Іонинського монастиря в м.Києві, викладача Київської Духовної академії і семінарії, Заслуженого діяча мистецтв України, професора факультету мистецтв Національного педагогічного університету ім. Драгоманова протоієрея Димітрія Болгарського. Після теоретичної частини свого виступу він дав майстер-клас з церковного співу, залучивши всіх учасників, присутніх у залі.

Серед почесних гостей сьогоднішнього форуму були також відомі черкаські майстри співу: Народна артистка України, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Лідія Зайнчківська, художній керівник черкаського академічного Заслуженого українського хору Володимир Федас, завідувачка диригентсько-хорового відділення коледжу ім. С.Артемовського, художній керівник капели бандуристів Світлана Кладій.

Учасники з’їзду мали нагоду обмінятися досвідом, ознайомитися з різними сторонами православного богослужіння та з особливостями різноманітності співочих традицій Православної Церкви.

На завершення учасники переїхали з конференц-зали Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика, де проходило засідання сьогоднішнього з’їзду, до кафедрального Архангело-Михайлівського собору, де відбувся молебень біля раки з мощами преподобномученика Макарія, Переяславського і Канівського чудотворця. Молебень очолив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, а спільним хором диригував гість з Києва протоієрей Димітрій Болгарський.

Учасники з’їзду подякували владиці Феодосію за сьогоднішнє зібрання, яке збагатило досвід церковного співу на Черкащині та заклало фундамент для розвитку й удосконалення цього напрямку церковного життя.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Апр